System STEP to nie tylko program. To cały system przetwarzania danych od pojazdu aż po aplikację, dzięki której można analizować zebrane dane.

Poniższy diagram przedstawia przepływ danych. Zobacz jak wszystko połączyliśmy w jedną całość, aby monitorowanie Twojej floty było tak łatwe i proste.

Jak to działa
 • Lokalizacja

  Urządzenie zamontowane w pojeździe cały czas ustala pozycję pojazdu. Odbiornik GPS pobiera położenie z 'widzianych' satelit i zapisuje je w pamięci.

  Częstotliwość próbkowania jest zależna od tego czy pojazd się porusza czy też jest w czasie spoczynku (stacyjka wyłączona).

 • Odczyt danych

  Oprócz danych pochodzących z odbiornika GPS zapisywane są także dane (cyfrowe) odczytane z szyny CAN pojazdu. Między innymi motogodziny czy aktualna prędkość.

  Dodatkowo system zezwala na zapisywanie innych odczytów, np.: ładowanie baterii, logowanie kierowców jak również odczyty z czujników uderzeń.

 • Przesyłanie danych

  W określonym odstępie czasu zebrane dane przesyłane są do serwera. Do przesłania danych wykorzystywane są usługi GSM - transmisja danych GPRS.

  Transmisja może być realizowana przez sieć publiczną lub – dla zapewnienia poufności i bezpieczeństwa danych - przez VPN.

 • Zapis i przetwarzanie

  Serwer odbiera dane i zapisuje je do bazy danych systemu STEP. Całość danych jest przetwarzana przez system, a następnie wyświetlana w formie graficznej oraz odpowiednich raportów. System sprawdza czy nie wystąpiły zapisane reguły przez użytkowników systemu i czy nie należy wywołać powiadomień i/lub alarmów.

  Zadania do wykonania przez serwer są podzielone na etapy, dzięki czemu możemy dowolny etap przetwarzania wydzielić na osobną maszynę i zwiększyć 'moc' systemu.

  Cała infrastruktura jest w pełni skalowalna.

 • Analiza i prezentacja

  Wszystkie zebrane dane są wyświetlane w przejrzysty sposób w aplikacji STEP. System dysponuje gotowymi raportami z możliwością ich exportu do powszechnie używanych formatów takich jak csv, xls.

  System Step posiada również szereg graficznych wizualizacji przetworzonych danych pozwalających na ich dalszą analizę.

  Dodatkowo w trakcie wdrożenia klient ma możliwość stworzenia 10 własnych raportów które zostaną wykonane po przez programistów firmy P2P2 sp. z o.o.

Umów się na prezentację